Linka KOMPAS

Nadační fond bez bariér

Může pomoci i Vám

k čemu slouží? 

O projektu

rádi bychom Vám představili projekt Linka Kompas, která je realizována NF Bez Bariér a vzniká na základě inspirace od Linky Anténa, která byla zřízena v době “karantény” a během velmi krátké chvíle si získala velké množství klientů. Tato linka skončila s nouzovým stavem a vzhledem k tomu, že velmi dobře fungovala, rádi bychom se inspirovali. 

Připravili jsme linku s názvem Kompas jejímž účelem je pomoci lidem, kteří to potřebují. Evropské firmy lépe řešeno zaměstnavatelé jsou ze zákona povinni řešit echny druhy rizik pro zdraví a bezpečnost pracovní včetně rizik pro zdraví duševní, dle rámcové směrnice EU 89/391/EHS.

Možností, jak splnit tuto zákonnou podmínku je více, většina z nich je pro firmu však velmi nákladná, i to je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli tuto linku zrealizovat. 

Linka KOMPAS je na čísle 380 425 380 a na FB Linka KOMPAS.

Jak se zúčastnit 

Jedna ze zakladatelek nadačního fondu Bez Bariér má rovněž zkušenosti z činnosti Linky Anténa, která byla zřízena v době “karantény” pod Českou asociací pro psychoterapii. Zde každodenně viděla velké množství volajících, kteří mají různorodé problémy, se kterými si neví rady.

Na základě mnohých zkušeností víme, že je mezi námi velké množství lidí, kteří mají nějaký problém. Nevíme ale jaké problémy mají a jak hluboké jsou. Zásadní je nepodceňovat a nebagatelizovat jakýkoli náznak. Chceme pomoci těm, kteří se rozhodnou své problémy řešit a najít nový směr ve svém životě. Má-li někdo například denně noční můry tak silné, že se probudí pláčem, je nutné to řešit s odborníkem (psychologem, terapeutem nebo i medikací). Má-li někdo problémy s financemi, je dobré řešit je s finančním poradcem, který pomůže najít správnou cestu.

Statisticky se v extrémním období ukázalo, že lidé využívají linku především v době, kdy se bojí o zdraví své a svých blízkých, rovněž ve chvílích, kdy mají strach o zaměstnání či finanční zajištění nebo mají hrůzu z osamocení. 

Nikdy nebudeme umět zodpovědět všechny problémy, ale chceme umět volajícího správně nasměrovat na některé ze specializovaných pracovišť, být mu jakýmsi poradcem a průvodcem na této cestě. A povede-li se pomoci jedinému volajícímu, pak má naše linka smysl.

Pojďte společnými silami podpořit Vaše zaměstnance, aby se cítili lépe. Věřte, že se to brzy  promítne ve výsledcích jejich práce a celkové atmosféře, která ve firmě panuje. Myslete na své lidi, protože právě oni jsou ti, kdo svou energií posouvají Vaši společnost dále. 

Pomáhat má smysl

Darujte finanční prostředky na podporu Linky Kompas a čerpejte za to výhody, na které máte zákonný nárok. Odečtěte si dar ze základu daně a také využijte možnost náhradního plnění (platí u firem zaměstnávajících více než 25 zaměstnanců).  Pokud vás zajímá více informací o možnostech využití daňového odpočtu za dary  a chcete se dozvědět více o náhradním plnění, klikněte na tlačítko “více informací”, kde jsou pro Vás připraveny podrobnosti.

VÍCE INFORMACÍ

MYSLETE NA SVÉ ZAMĚSTNANCE I VY

Naši partneři

Přispějte na naše činnosti

Číslo našeho transparentního účtu je 121121124/5500

Do poznámky napište, k jakému účelu/ projektu příspěvek zasíláte.

Spojte se s námi