Pomohli jsme

Nadační fond bez bariér

Hlubocký Nadační Fond Pomohl Místním Zaměstnancům 

Vrátit lidem radost do života, vykouzlit jim úsměv na tváři, či zlepšit kvalitu života. Hlubocký Nadační fond Bez Bariér pomáhá lidem v nouzi a nachází konkrétní řešení na aktuální problémy a nepříjemnosti. Nadační fond před nedávnem obdaroval dva pracovníky sociálního podniku Recourse.

Pan Jiří Němec utrpěl v roce 2007 vážný úraz, když ho pod sebe na nástupišti strhla vlaková souprava. Jiří při nehodě přišel o levou ruku a obě nohy. Nejdříve to vypadalo, že se lékařům podaří část jeho právě nohy zachránit, nakonec mu ale musela být kvůli špatnému hojení ještě zkrácena. I přes enormní změnu životního stylu Jiří neztratil jiskru; několik let hrál florbal vozíčkářů za českobudějovické Štíry, než dal šanci sportovní střelbě vzduchovou pistolí na 60 ran. Nyní sklízí jako člen sportovního klubu Borek úspěchy na domácí i mezinárodní scéně. Jiří se aktuálně soustředí a připravuje na mezinárodní závody, na kterých by si rád vystřílel účast na Paralympiádě v Paříži.

Paní Markéta Benešová je zaměstnankyní sociálního podniku Recourse. Bohužel ji nedávno při příchodu domů čekal šok – porouchal se jí boiler a voda poničila nejen její domácnost, ale i byty jejich sousedů. Na nákladnou opravu domácnosti ji přispěl Nadační fond.

Sociální podnik Recourse a Nadační fond s podporou města Hluboká nad Vltavou poskytly panu Němci a paní Benešové finanční prostředky na nákup pohybových pomůcek, respektive opravu a obnovení domácnosti. Oba šeky slavnostně předal starosta Hluboké pan Ing. Tomáš Jirsa. Pan Němec od Nadačního fondu obdržel 20 000 Kč, finanční dar pro paní Benešovou činil 10 000 Kč.

Společnost Recourse vytváří pracovní příležitosti a podmínky pro lidi znevýhodněné na trhu práce. Více než polovinu zaměstnanců sociálního podniku tvoří lidé s handicapem. Podnik si zakládá na individuálním přístupu a podpoře. Nadační fond Bez Bariér podporuje především konkrétní osoby a lokální projekty, navíc se také specializuje na podporu integrace handicapovaných do běžného života.

Pomoc Ukrajině

Vybrané peníze byly použity na tyto účely:

  • ubytování
  • stravování
  • oblečení
  • léky, zdravotní péče
  • podpora zaměstnání
  • dětské kroužky
  • logistika

Naše projekty a činnosti

Tichá města

Tvorba kroniky světa, který přepadla pandemie

Lokální projekty

Podpora malých projektů, které mají velký význam.

Naši partneři

Přispějte na naše činnosti

Číslo našeho transparentního účtu je 121121124/5500

Do poznámky napište, k jakému účelu/ projektu příspěvek zasíláte.

Spojte se s námi

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.